BÜYÜK BOY MYOTAPE

16 Yaş ve Üstü

SOLUNUM EGZERSİZLERİ İLE BİRLİKTE UYGULANDIĞINDA;

  • Ağızdan horlamayı önler.
  • Uyku apnesinde iyileşme sağlar ve CPAP cihazının kullanımını destekler.
  • Odaklanmaya yardımcı olur, uyku kalitesini iyileştirir ve yorgunluğu azaltır.
  • Astım semptomlarını azaltır.
  • Diş sağlığını iyileştirir.
  • Kaygıyı azaltır.
  • Atletik performansı ve dayanıklılığı attırır.

Ağızdan Horlamayı Önleyin

Horlamak, sadece sizin değil yanınızda uyuyan kişinin uykusunun da bölünmesine neden olur. Açık ağızdan nefes alıp verildiğinde solunum yolları kurur ve daralır, bu da horlamayı şiddetlendirir. Aşırı nefes almanın neden olduğu fazla hava hacmi, burun, ağız ve boğazda türbülans oluşturarak uyku saatini kabusa çevirebilecek rahatsız edici ve can sıkıcı bir sese neden olur.

Hafif, sakin ve burundan nefes alıp vermeyi yeniden sağlayarak horlama ve uyku apnesi semptomlarını azaltabilir ve sinir sisteminizi gevşeme durumuna getirebilirsiniz. Daha derin, daha onarıcı bir dinlenme deneyimi yaşamanın ve uykusuzlukla vedalaşmanın zamanıdır.

Uyku Apnesini İyileştirin ve CPAP Kullanımını Destekleyin

Uyku apnesi ile yaşamak zor olabilir. Uykuyu bozmasının yanı sıra kaygı, depresyon, kardiyorespiratuar hastalıklar, hipertansiyon, bunama ve hatta daha yüksek kardiyak nedenli ölüm riski gibi ciddi sağlık sorunlarına neden olduğu veya katkıda bulunduğu bilinmektedir. Ağızdan solunum yapmak, uyku apnesinin başlaması ve devam etmesinde önemli bir faktördür ve sorunun tedavisini daha da zorlaştırabilir.

Çalışmalar, CPAP cihazı uyumsuzluğunun yüksek oranda ağızdan solunum nedeniyle olduğunu göstermiştir. Ağız açık olduğunda hava, solunum yollarına ulaşmak yerine kaçar. Ağız kapalı kaldığında, CPAP cihazınızdan en iyi şekilde yararlanırsınız ve daha iyi uyuyabilirsiniz.

CPAP cihazını kullanırken burundan solunum yapmayı teşvik etmenin yaygın yolu, çene kayışı takmaktır. Bunlar rahatsız edici olabilir ve her zaman etkili değildir. MYOTAPE burundan solunumu doğal haline getirmek ve CPAP cihazından tüm gece boyunca ideal düzeyde faydalanmak için basit ve nazik bir yol sunar. Gece boyunca uykunuz daha az bölünür ve sabah yenilenmiş hissederek uyanırsınız.

Odaklanmanızı, Uyku Kalitenizi İyileştirin ve Yorgunluğunuzu Azaltın

Uykunuz bölündüğünde her şey daha da zorlaşır. Sinirli hissederek uyanırsınız, konsantre olmanız zordur, üretkenliğiniz düşer ve stres seviyeniz yükselir. Sağlık tehlikeye girer ve kaygı verici durumlar ortaya çıkar; örneğin, yorgun sürücülerin kaza yapma olasılığı çok daha yüksektir. Uyku ilaçları yardımcı olabilir, ancak alışkanlık oluşturabilirler ve tatsız yan etkiler yaşanabilir, uzun vadede ideal değildirler.

Burnumuzdan solunum yaparken deneyimlediğimiz yavaş ve derin nefesler yeterli miktarda oksijenin beynimize gitmesine yardımcı olur, böylece daha net düşünebiliriz. Bu şekilde solunum yapmak, parasempatik sinir sistemini de harekete geçirerek gevşemeyi sağlar ve uykusuzlukla ilişkili aşırı uyarılmayı azaltır. Uzun süreli, düzenli ve sağlıklı uyku sinir sistemini dengeler, bedeni ve zihni daha sakin bir duruma getirir. MYOTAPE sağlıklı solunumu destekleyerek kalitesiz uyku sorununu bitirmenize yardımcı olur.

Astım Semptomlarınızı Azaltın

Astım, rinit ve inflamasyon birlikte ortaya çıkarlar. Bu nedenle solunum yolu hastalıkları olan pek çok kişi burun tıkanıklığı yaşar. Burun tıkanıklığı da ağızdan solunum, tahriş olmuş solunum yolları, tıkalı burun ve daha fazla ağızdan solunum kısır döngüsü yaratır.
Uykunuzun bozulduğunu hissetmiyor olsanız da alerji, astım veya rinit nedeniyle burnunuz tıkalıysa, uykuda solunum bozukluğunu orta ila ileri düzeyde yaşama olasılığınız neredeyse iki kat daha fazladır.  

Astımınız varsa, burnunuzdan nefes alıp vermeye geçiş yapmak semptomlarınızı iki hafta içinde yüzde elliye kadar azaltarak hayatınızı değiştirebilir. Burundan solunumu nazik bir şekilde sağlamak için MYOTAPE kullanarak, solunum yollarının tahrişinde ve gece ortaya çıkan astım semptomlarında azalma yaşarsınız.

Neden MyoTape?

MYOTAPE DİĞER DUDAK BANTLARI GİBİ AĞZI KAPATMAZ. NAZİKÇE AĞZI ÇEVRELEYEREK DUDAKLARI HAFİF ELASTİK BİR GERİLİM İLE BİR ARAYA GETİRİR. DUDAKLARIN KAPALI KALMASINA VE BURUN SOLUNUMU YAPILMASINA YARDIMCI OLUR.

Ek Faydalar

DİŞ SAĞLIĞINIZI İYİLEŞTİRİN

Ağızdan solunum yapmanın diş çürümesine, diş eti hastalığına ve ağız kokusuna neden olduğu kanıtlanmıştır. Ağzınız açık uyuduğunuzu anlamanız kolaydır, çünkü ağzınızda kuruluk ve kötü bir tat hissederek uyanırsınız. Tükürük sindirim için önemlidir ve ağzı nemli, temiz ve pH düzeyini nötr tutmaya yardımcı olur. Ağzınızı kapalı tutmak işte bu kadar önemlidir.
MYOTAPE sizin için daha sağlıklı dişler, daha ferah bir nefes ve kendinden emin bir gülümsemenin yolunu açabilir.

KAYGIYI AZALTIN

Burundan solunum yapmak, kaygı duygularını azaltmak için mükemmel bir araç olan parasempatik sinir sistemini harekete geçirir. Panik atakların bilinen bir tetikleyicisi olan ve kandaki karbondioksit seviyesini düşüren hiperventilasyonu düzeltir.

MYOTAPE huzurlu bir gece uykusunun keyfini çıkarmanıza yardımcı olur, böylece yaşam karşınıza ne çıkarırsa çıkarsın gününüzün kontrolünün sizde olduğunu hissedersiniz.

ATLETİK PERFORMANSINIZI VE DAYANIKLILIĞINIZI ARTIRIN

Fiziksel egzersiz sırasındaki optimum performansın, fonksiyonel hareketin ve yüksek dayanıklılığın anahtarı solunumdur. Gece gündüz burundan solunum yapma alışkanlığı kazanarak daha az nefes darlığı yaşarsınız, karın gücünüz artar ve daha az sakatlanırsınız. Ayrıca kaslarınıza daha fazla oksijen temin edersiniz, burnunuzu ve solunum yollarınızı açarsınız ve egzersize bağlı astımı önlersiniz.

Uykunuz daha iyi olduğunda enerji seviyeleriniz daha yüksek olur ve bu da hedeflerinize ulaşmanızı kolaylaştırır. MYOTAPE’i deneyin ve güne zinde başlayın.