ÇOCUKLAR VE GENÇLER İÇİN MYOTAPE

4 – 16 Yaş

MYOTAPE çocuklarda ve gençlerde burundan solunumu sağlamak için tasarlanmıştır. Ürünün gün içinde oyun oynarken, kitap okurken veya ekran karşısındayken yarım saat ile iki saat arasında kullanılması önerilir. Uyku sırasında da kullanılabilir. Çocuğunuza uyku sırasında ürünü kullandırmadan önce lütfen doktorunuza danışın.

• Uykuyu iyileştirir.
• Davranış ve öğrenme bozukluğu semptomlarını azaltır.
• Fonksiyonel ortodontiyi, sağlıklı dişleri ve solunum yollarını destekler.
• Konuşma ve işitme işlevlerini geliştirir.

Uykuyu İyileştirin

Ağızdan solunum, çocukların yaklaşık yüzde ellisinde görülen yaygın bir alışkanlıktır. Solunum yolu tıkanıklığı veya küçük yapıdaki solunum yolundan kaynaklanır ve geniz eti veya bademcik büyümesi, alerjiler ve burun tıkanıklığı tarafından tetiklenebilir. Çocuk gece ağzından solunum yaptığında horlama ve uyku apnesi olarak kendini gösteren ve uykuda solunum bozukluğu adı verilen ciddi bir durum ortaya çıkar. Doğru olan, hiçbir çocuğun horlamamasıdır.
Birçok anne baba çocuklarının uyku problemlerini çözmek için geniz eti ve bademciklerin alınması yöntemine başvurur. Ancak gerçek şu ki, bu yöntem çocukların sadece yüzde yirmi yedisinde uzun vadeli etkili bir çözümdür. Ünlü uyku uzmanı Dr. Christian Guilleminault’ın konu ile ilgili ifadesi şu şekildedir: “Uyku apnesinin tedavisinde tek geçerli son nokta uykuda ve uyanıkken burundan solunumun sağlanması olabilir.”

Ek Faydalar

İDEAL ÇOCUKLUK ÇAĞI GELİŞİMİ

MYOTAPE özellikle çocuklarda burundan solunum alışkanlığını yerleştirmek ve çocukların ideal gelişimini desteklemek için tasarlanmıştır. Ürünün kullanımı kolaydır, çocuğun kontrolün kendisinde olduğunu hissetmesini sağlar, sağlıklı solunumu gece ve gündüz nazikçe destekler.

ÇOCUĞUNUZUN SAĞLIĞINI YAŞAM BOYU DESTEKLEYİN

Yüzün, dişlerin ve üst solunum yollarının sağlıklı gelişimi için burundan solunum gereklidir. Çocuklukta tedavi edilmeyen ağızdan solunum alışkanlığı anormal yüz hatlarına, diş bozukluklarına ve dar solunum yollarına sebep olur. Bu da ağızdan solunum alışkanlığının yetişkinlikte devam etmesine ve yaşam boyu süren sağlık sorunlarına sebep olur.

SAĞLIKLI SOLUNUM ALIŞKANLIĞI OLUŞTURUN

MYOTAPE, çocuğunuzun burundan solunum yapma alışkanlığını yeniden kazanmasına yardımcı olan, çocuğunuzun düzgün, sağlıklı dişler, orantılı yüz hatları ve sağlıklı solunum alışkanlığıyla büyümesini sağlayan bir destek ürünüdür.

Davranış ve Öğrenme Bozukluğu Semptomlarını Azaltın

Bir çocuk ağızdan solunum yaptığında, fazla nefes almanın neden olduğu kan gazlarındaki dengesizlikler, beyne yeterli oksijenin ulaşmasının mümkün olmaması anlamına gelir. Bunun uzun vadede öğrenme yeteneği, kavrama ve davranış üzerinde doğrudan etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Çocukluktaki ağızdan solunum alışkanlığı, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ile dikkat eksikliği bozukluğu tanısında bir faktördür. Bir çocuk sekiz yaşından sonra tedavi edilmemiş horlamaya maruz kaldığında, o çocuğun zihinsel kapasitesinde kalıcı olarak yüzde yirmilik bir azalma yaşama olasılığı yüzde seksendir.
MYOTAPE’i tam zamanlı burun solunumunu sağlamak için kullanarak çocuğunuzun tedavi edilmeyen ağız solunumunun ciddi sonuçlarından uzak kalmasına yardımcı olabilirsiniz.

Konuşma ve İşitme İşlevlerini Geliştirin

Ağızları açık bir halde solunum yapan çocukların dudak, dil ve yanak kaslarının çalışma biçiminde değişiklikler meydana gelir. Bu da çiğneme, yutma ve konuşma gibi temel işlevleri olumsuz etkileyebilir. Ayrıca pelteklik, belirli sesleri telaffuz edememe ve olgunlaşmamış işitsel işlev dahil olmak üzere konuşma bozukluklarına da neden olur.
MYOTAPE’i tam zamanlı burun solunumunu sağlamak için kullanarak çocuğunuzun hayata en iyi şekilde başlamasını sağlayabilirsiniz.

Neden MyoTape?

MYOTAPE DİĞER DUDAK BANTLARI GİBİ AĞZI KAPATMAZ. NAZİKÇE AĞZI ÇEVRELEYEREK DUDAKLARI HAFİF ELASTİK BİR GERİLİM İLE BİR ARAYA GETİRİR. DUDAKLARIN KAPALI KALMASINA VE BURUN SOLUNUMU YAPILMASINA YARDIMCI OLUR.