MYOTAPE SPOR

MYOTAPE SPORT PRO VE REKREASYONEL SPORCULAR İÇİNDİR

MYOTAPE Sport, fiziksel egzersiz sırasında kullanıma yönelik bir eğitim desteğidir. Nazal solunumun faydalarını deneyimlemek için antrenman yaparken giyin :

 • optimum oksijen
 • %22 daha iyi solunum verimliliği (Dallam, 2018)
 • Egzersiz sonrası daha hızlı iyileşme
 • Daha az hava yolu tahrişi/egzersiz kaynaklı astım
 • Daha iyi dayanıklılık için daha güçlü solunum kasları
 • Soğuk algınlığı, grip ve COVID-19 gibi solunum yolu enfeksiyonlarına karşı savunma
 • Daha iyi iç denge (bir HRV monitörü kullanılarak ölçülebilir)

MYOTAPE SPOR

Egzersiz zorlaştığında, nefes almak için ağzınızı açarsınız. Ağızdan nefes almak vücuda daha fazla hava alır, daha hızlı. Vücudunuzun oksijene olan susuzluğuna karşı içgüdüsel bir tepkidir.

Ancak ağızdan nefes almak aslında çalışan kaslarınıza, dokularınıza ve organlarınıza giden oksijen miktarını azaltır. Egzersize bağlı astım ve sık soğuk algınlığı gibi semptomlar üretir. Ve doğal odağınızı engeller, gerçekleştirmeniz gereken derin akış durumuna erişmenizi engeller.

REKABETÇİ BİR KENAR

MYOTAPE Sport, sağlıklı burun solunumunu geri kazanmayı kolaylaştırır. Kaset işi sizin yerinize yapar, böylece odaklanmanızı gereken yerde, yani oyununuzda, hedeflerinizde ve önünüzdeki yolda tutabilirsiniz.

MYOTAPE Sport ağzın etrafından dolanır, ağzın üzerinden değil. Ağzın kapanmasını hatırlatmak için hafif bir elastik gerginlik kullanır. Tamamen güvenli. Ve yine de ihtiyacınız olduğunda konuşmak veya bir bardak su içmek için ağzınızı açabilirsiniz.

Bu arada vücudunuz, gücü, hızı ve dayanıklılığı artıran performans arttırıcı uyarlamalar üretmeye devam eder. Daha iyi sağlık ve daha iyi performans için, uzun vadeli.

MYOTAPE SPORT — KALİTE ÖNCEDEN YAPILMIŞTIR

Ekipmanınızın kalitesinin bir antrenman seansını tamamlayabileceğini veya bozabileceğini anlıyoruz. Fitness konusunda tutkulu olduğunuz için biz de tutkuluyuz.
MYOTAPE Spor:

 • Çok terleseniz bile antrenman sırasında soyulmaz
 • Hipoalerjenik, cilt dostu bir yapıştırıcı ile cildinizi güvende tutar
 • Konuşmak ve su içmek için ağzınızı açmanıza izin verir.
 • Oxygen Advantage® kurucusu Patrick McKeown’ın buluşudur ve OA nefes egzersizleriyle birlikte kullanılmak üzere amaca yönelik olarak yapılmıştır.

MYOTAPE SPOR NASIL GİYİLİR:

 • Antrenmanınız boyunca MYOTAPE Sport giyin.
 • Küçük burun delikleriniz veya eğri bir septumunuz varsa, burun solunum yolunuzu açmak ve burundan nefes almayı kolaylaştırmak için NasalDilatatörlü MYOTAPE Sport kullanın.
 • MYOTAPE Sport yüzdeki kıllara yapışmaz. Ancak vücudunuzun burundan nefes almaya tam olarak adapte olması sadece 6 ay sürdüğünden, bu süre için temiz traş olmayı düşünebilirsiniz (buna değer!). Veya bunun yerine dudaklarınıza küçük bir parça tıbbi kağıt bant yerleştirmeyi deneyebilirsiniz. Bu size MYOTAPE Sport’un esnekliğini vermez, ancak aynı sonucu elde eder.

EĞLENCE SPORCULARI VE HAFTASONU SAVAŞÇILARI İÇİN

Spor boş zamanınız, bana ayırdığınız zaman ve hafta sonu keyif zamanınız olduğunda, egzersiz sırasında sadece burnunuzdan nefes almak için kendinizi eğitebilirsiniz. Büyük avantajlar elde edeceksiniz ve performansınız büyük bir hızla artacak. Hava açlığı çok fazla olursa – ve başlangıçta yoğun hissedecek – nefesiniz sakinleşene kadar hızınızı yavaşlatın.

PRO VE REKABETÇİ SPORCULAR İÇİN

Spor yaşam tarzınız olduğunda, burun ve ağızdan nefes alıp verme, zamanın yaklaşık %50’sinde burnunuzdan nefes alırsınız. Antrenman yoğun olduğunda, kas durumunu korumak için ağızdan nefes alın. Daha hafif egzersiz sırasında – ve günlük hayatınızda – burnunuzdan nefes alın. Araştırmalar, sağlıklı yetişkinlerin burun solunumunu VO 2 max’ın %85’ine kadar koruyabildiğini kanıtlamıştır.

Neden MyoTape?

MYOTAPE DİĞER DUDAK BANTLARINDAN FARKLI OLARAK AĞZI KAPATMAZ. YERİNE AĞZI YAKINCA ÇEVREYIR, DUDAKLARI HAFİF, ELASTİK BİR GERİLİMLE BİRLEŞTİRİR.

Ek yararlar

DİŞ SAĞLIĞINI İYİLEŞTİRİN

Ağızdan nefes almanın diş çürümesine, diş eti hastalığına ve ağız kokusuna neden olduğu kanıtlanmıştır. Ağzınız açık uyuduğunuzu bilmek kolaydır çünkü kuruluk ve kötü bir tat ile uyanırsınız. Tükürük sindirim için önemlidir ve ağzı nemli, temiz ve pH’ı nötr tutmaya yardımcı olur. Böylece ağzınızı kapalı tutmanın ne kadar önemli olduğunu görüyorsunuz!

MYOTAPE, daha iyi diş sağlığı, taze nefes ve kendinden emin bir gülümsemeyi korumanıza yardımcı olabilir!

KAYGIYI AZALTIN

Burundan nefes almak, kaygı duygularını azaltmak için harika bir yol olan parasempatik sinir sisteminizi harekete geçirir. Panik atakların bilinen bir tetikleyicisi olan düşük kan karbondioksit seviyelerine neden olan hiperventilasyonu da düzeltir8.

MYOTAPE, huzurlu bir gece uykusunun keyfini çıkarmanıza yardımcı olabilir, böylece hayat karşınıza ne çıkarsa çıksın gününüzün kontrolünün sizde olduğunu hissedersiniz.

ATLETİK PERFORMANSI VE DAYANIKLILIĞI ARTIRIN

Egzersiz yaparken nefes, optimum performansın, fonksiyonel hareketin ve gelişmiş dayanıklılığın anahtarıdır. Tam zamanlı burun nefesini geri kazandırarak daha az nefes darlığı, daha iyi çekirdek gücü ve daha az yaralanma yaşayacaksınız. Ayrıca kaslarınıza daha fazla oksijen gidecek, burnunuzu ve akciğerlerinizi genişletecek ve egzersize bağlı astımı azaltacaksınız.

Uyku daha iyi olduğunda, enerji seviyeleri daha yüksek olur ve bu da hedeflerinize ulaşmanızı kolaylaştırır. MYOTAPE’i bir deneyin ve zemine koşmaya hazır olarak uyanın.